ציסטה במיתרי הקול:

גידולים על מיתרי הקול מתחלקים לשתי קבוצות ראשיות.

גידולים שפירים ולעומתם גידולים סרטניים.

כדי לדעת מה סוג הגידול נדרשת בשלב הראשון בדיקה אנדוסקופית של רופא האף אוזן וגרון. אנחנו ב TMRG עוסקים אך ורק בגידולים שפירים שמפריעים לתפקוד תקין של הפקת הקול ומטרתנו הראשונית היא להחזיר את המיתרים לתפקודם המלא בקלות המירבית.

מטרתנו המשנית היא לתמוך ולעורר את הגוף לריפוי הנגעים ע”י המוצרים הטבעיים המשולבים עם עבודת ‘פיזיותרפיה’ עדינה למיתרי הקול.

הציסטה היא בלוטה (בצורת כיס) הנוצרת מהפרשת נוזלים שנכלאו בה. הנוזל הופרש מבלוטות ריריות במיתרי הקול ונכלא.

הסיבה השכיחה להיווצרותה ציסטה במיתרי הקול היא מאמץ יתר או שימוש לא נכון בהם.

כמו בכל ענפי הספורט גם בתחום הקול נדרש לפעול לפי חוקים טבעיים של הגוף. כאשר איננו פועלים לפי החוקים הגוף מגיב ולעיתים בחריפות. מאמץ קולי דורש לאחריו מנוחה קולית. מאמץ קולי ללא מנוחה לאחריה לאורך זמן או מאמץ מרוכז חד פעמי באופן פתאומי כאשר מיתרי הקול עייפים ולא מוכנים לאותו העומס עלול לגרום לטראומה ולפגיעה במיתרים ולהופעת נגעים כאלו או אחרים עליהם. גם במקרים שקיים כבר נזק וקיימת פגיעה במיתרים, אם לא ניתן להם את המנוחה הנדרשת לשיקומם לא ניתן למקום להתאחות והנזק יגדל והבעיה תחמיר. (לעיתים עד להופעת נגע)

מהם התסמינים השכיחים של ציסטה במיתרי הקול:

(בכל בעיה לא חייבים להופיע כל התסמינים האפשריים. כל גוף מגיב בדרכו לבעיות שונות)

צרידות , הגבלת טווח הצלילים . עיבוי הקול, תחושה של גוף זר בגרון, חוסר נוחות ועוד ועוד.

טיפול בציסטה:

הרפואה הקונבנציונלית ממליצה במקרים רבים על טיפול כירורגי של ניתוח לרינגוסקפיה.

אולם כמו במקרים רבים אחרים כאשר לא מדובר על נגע ממאיר אנחנו נמליץ על טיפול שמרני וטבעי להחזרה ושיקום תנועת המיתרים עם שימוש במוצרים טבעיים כדי לזרז ולהאיץ ריפוי טבעי של הגוף. במרבים המקרים נווכח בהצלחה רבה בשיקום תנועת המיתרים ובהפקת קול טובה ובמקרים רבים  יתבצע ריפוי טבעי ומלא של הנגע. (לעיתים בטווח קצר ולעיתים בטווח ארוך) אולם לנו חשוב כנאמר,קודם כל לטפל ולשקם את הפקת הקול.

הפתרון האולטימטיבי שלנו :

טיפול בערכת TPV המחוזקת. כאשר בעיית הקול חמורה הפתרון חייב לכלול תרגול ומנוחה תרגול ומנוחה. מאמץ ללא מנוחה יחמיר את הבעיה. אותו הדבר מנוחה ללא תרגול לא תשפר את המצב ואפילו תפחית לטווח הרחוק את חוזק המיתרים. היתרון הבולט בשימוש עם הערכה היא טיפול קל שכל ילד יכול לעשות וקצרצר (עד דקה) שכולל פעולת שחרור אקטיבי של המיתרים ע”י האינהלציה (שהיא חלק בלתי נפרד בשימוש בערכה) יחד עם התנגדות המים ומתיחה של המיתרים בנשיפות. כך מתקבל תרגול מושלם המספק לחות מתיחה מבוקרת של המיתרים והרפיה מלאה שלהם. בנוסף לשימוש עם הערכה חושב לתמוך בריפוי ע”י שימוש במוצרים הטבעיים לריכוך המקום, לחיטוי ולהגנה. האבקה התרסיס הקלאסי ותרסיס השמנים המצורפים חשובים מאוד לסיוע תהליך הריפוי.

בהצלחה

טליה