קול מנוזל לעומת קול עוצמתי - TMRG

קול מנוזל לעומת קול עוצמתי

קול מנוזל לעומת קול עוצמתי

הטוונג (צליל אפי) הוא טכניקה קולית ידועה שמתבססת על הפקת צליל עוצמתי וחד.
יתרונו בצליל בהיר וחודר, המעניק לקול כוח ועוצמה מיוחדת. במיוחד בטווח הצלילים הגבוהים של המנעד הקולי. (נשמע לדוגמא את בכיו העוצמתי של תינוק רעב או צווחות צהלה בצלילים הגבוהים של ילדים משחקים).

קיימים שני גוונים עיקריים לטוונג: הצליל האפי המנוזל, המאונפף, והגוון השני, הצליל האפי העוצמתי שנשמע עם גרון פתוח ולא מאונפף.

יש שיטות שמתייחסות ומכנות רק את הגוון השני העוצמתי כטוונג.
הצורה השנייה, הפתוחה הלא מאונפפת היא זו המהווה את המגבר הטבעי של הקול, שמשפרת בהירות ועוצמת הקול ומגבירה את הווליום הקולי.

לעומת זאת, הצליל האפי, המנוזל/מאונפף, נחשב כקישוט. ואפילו חשוב! הוא יכול להוסיף ייחודיות ואופי בולט לביצועים ולהחדיר לקול גוונים רגשיים המושכים את המאזין. זאת במידה ונשתמש בו בטוב טעם. הטוונג המאונפף ישמע כאילו שהקול לכוד באף, דומה לצליל של אנשים עם אף סגור/מנוזל. לעומתו הטוונג הלא מאונפף כשיתבצע בצורה טהורה, ינשא כמו קרן לייזר בעוצמות חזקות בגבהים.

מומלץ להתאמן על שתי הצורות. את האינפוף כדאי להוסיף מדי פעם באופן מידתי כתבלין פיקנטי המוסיף חן ייחודיות הבעה ועניין. ואת הצורה השנייה, ככלי נשק של הזמר לצורך שיפור בהירות הקול הקרנתו החוצה והגברת העוצמה. אינהלציה דרך האף (מהטיפיוי) ולאחריה תרגול עם אטב האף והגלשון היא טריק משמעותי לשיפור הטוונג העוצמתי. (וגם קיצור דרך לחובבי השירה המטאלית שרוצים לפתח ולהוסיף יותר חספוסים ודיסטורשנים לקול). שתי צורות הטוונג מאפשרות שליטה מיטבית על טכניקות קוליות ושיפור אפשרויות הבעה רגשית.

TMRG- מומחים לקול

זקוקים לייעוץ מקצועי? מלאו פרטים ונחזור אליכם עם התאמה מושלמת של מוצר
    היה מעניין? שתפו עם חברים

    צרו איתנו קשר

      קטגוריות מוצרים