מה בין נקיון האוזניים ושיפור הביצועים הקוליים!?

אף אוזן וגרון: אם אתם מתפלאים ושואלים את עצמכם מה הקשר הישיר בין הקול שלנו לטיפול באוזניים, אז תנסו את הפעולה הבאה כדי להרגיש ולהבין את הקשר. סתמו יחדיו את הפה והאף, ונשפו בחוזקה. סביר להניח שתחושו בלחץ על התעלה שמובילה בין הגרון לאוזן התיכונה. תעלת השמע  שבאוזן מקושרת ישירות לגרון! ומה הקשר בין האף לאוזניים: אוויר זורם מהאף לתוך חלל האוזן (לאוזן התיכונה בה מתבצעת פעולה של השוואת לחצים) תורם לפתיחה של חסימות שנוצרות עקב נזלת ליחות ושעווה. כלומר כל המערכת ,אף אוזן וגרון קשורה זו בזו. (מעברים ותעלות)

תפקיד האוזן התיכונה מלבד ההגנה על האוזן הפנימית הוא הגברת הקול!!

רמת הניקיון  באוזן משפיע על  הדהוד הקול (בחללים) ועל איכות השמיעה שלנו. מה שיקבע את מידת הלחץ שנשקיע בהפקת קול  וישפיע על מידת השליטה שלנו בכוונון גוון הקול הרצוי.

נתון חשוב לגבי האוזניים הוא שהן מנקות את עצמן בעצמן. ניקוי אוזניים אינטנסיבי יזום שלנו ע”י קיסמי אוזניים מיותר ואף עלול להזיק.

לעומת זאת טיפול עדין של האוזן עם נרות הופי (אחת לחודש או קצת יותר) ישפר את איכות הקול .

העור שמרפד את תעלת השמע מפריש באופן טבעי שעווה (שנקראת בשפה מקצועית צרומן). וההפרשות הללו הנוצרות הן המגנות על האוזן  ותורמות לניקוי הטבעי שלה.

אלו חומרים אנטיבקטריאליים בעלי מרקם דביק שחוסמים פיזית ולוכדים חומרים זרים מפני כניסתם לאוזן .

(ההגנה היא מפני: זיהומים,חיידקים,פטריות,מים, לכלוך, אבק, פטריות יצורים זעירים אחרים שאריות חומרי קוסמטיקה, גופים זרים תאי עור מתים שנשרו מהשכבה החיציא ונית של העור ועוד).

 

מדוע מומלץ  לטפל בנרות הופי?

אמנם השעווה היא גורם מכריע בבריאות האוזן אבל הצטברות יתר שלה עלול  להזיק להפקת קול בריאה ולגרום לבעיות נוספות שהוזכרו (כאבים, טינטון ועוד).Hopi Candles

ניקוי בנרות הופי אינו פוגע באיזון הנכון של כמות השעווה לה אנו זקוקים ויחד עם זה תורם להנעה של שעווה מיותרת שנשארה דחוסה באוזן.

נרות הופי היא דרך טבעית קלה ונעימה לניקוי עדין של האוזן שעוזר לפזר הצטברות שעוה ומניעת חסימות .

הטיפול עשוי לתרום למי שסובל מצרידות ,לשיפור איכות הקול וגווניו לפני מאמץ מיוחד(שיפור איכות השמיעה ושיפור התהודה ). לאחר התקררות הטיפול חשוב במיוחד כדי לשחרר עודפי שעווה שחוסמים את המערכת. כמו כן לסובלים מכאבי אוזניים ירידה בשמיעה ,תחושת הכבדה וגודש. (יש אפילו שמעידים על שיפור במצבים של  סינוסיטיס,  דלקות גרון חוזרות, כאבי ראש כרוניים , מיגרנה,פגיעה בשיווי המשקל,טינטון, עודף נוזלים באוזניים ועוד)  .

התוויות נגד לטיפול: זיהומים באוזן חיצונית , דלקת עור מקומית ונקב או כפתורים בקרום עור התוף.

נרות הופי הינם שיטת טיפול עתיקה אשר מקורה (כנראה) בשבט הופי האינדיאני, אך יש עדויות לשימוש בשיטות דומות גם במצרים העתיקה ובסין.הנרות עצמם הם נרות חלולים וישרים, עשויים שעוות דבורים וחומרים מחטאים. בנוסף שעוות הנר פועלת כשמן מרגיע ופעולת החימום עשויה להקל על כאב ולהגביר זרימת דם ולימפה באזור.

כמו כן יש לזכור שהטיפול בנרות אינו עומד בפני עצמו אלא מומלץ כחלק משלים בכל סוג של טיפול.

כיצד מתבצע הטיפול

הטיפול מתבצע על מיטה או בישיבה כאשר המטופל שוכב על צידו או משעין את ראשו על אחת האוזניים (מומלץ לבצע את התהליךבעזרתו של אדם נוסף). במסגרת הטיפול, הנר מוחדר בעדינות בצידו האחד, מעט, לתוך האוזן (ללא כאבים) ומודלק בצידו השני. בעירת הנר יוצרת לחץ אוויר עדין לשחרור חסימות ולהאצת התהליך של ניקוי האוזן והסינוסים מההפרשות המיותרות.

הטיפול איננו מלווה בכאבים כלשהם.  אורך הטיפול בכל אוזן יארך כ 10-15 דקות

ניתן להשיג את הנרות בחנות האתר שלנו או להתקשר אלינו ישירות.

טליה