כמה דקות ביום!!

square photo of nerd in glasses singing songs from the book in studio

רבים מקוראינו הם לקוחות שכבר טיפלו בבעיות הצרידות שלהם.

אבל עדיין מתמודדים כמו רבים אחרים עם עומס קולי !

אני רוצה להפנות את תשומת הלב לאחד מהנושאים העיקריים בתחום בריאות הקול שעוזר בהתמודדות עם המצב.

 

תרגילי שחרור.

 

אם נשמור על תרגול עדין וקצר,  מספר דקות, בודדות,  בכל יום, נוכל לנצל  טוב יותר את מערכת הקול ולעבוד עם מיתרי הקול בצורה חסכונית יותר.

התוצאה ניצול מירבי של האנרגיה שברשותנו והשגת תנועה יעילה יותר של המיתרים. אם נשווה לחוקי הטבע, עפ"י חוק האנרציה / ההתמדה (התמדה במהירות) , תרגול רוטיני של המיתרים יעודד אותם להשאר ולהתמיד בתנועה שוטפת במינימום מאמץ. אפשר גם להשוות את זה לצריכת הדלק ברכב. במהירות מסוימת בנסיעה על כביש מהיר הרכב צורך פחות דלק. מעין משייט. המטרה שלנו גם להגיע למצב של אותו 'שיוט' בו המיתרים נעים בחופשיות ובמינימום מאמץ.

ואם 'ניכנס' בדמיוננו לתוך הגוף, בזמן התרגול השוטף נווכח שנימי הדם יתרחבו יותר, זרימת הדם והחמצן למיתרים תהיה טובה וקלה יותר ( הלב והריאות יעבדו בתיאום) ונסתגל למעט לחץ אוויר כנגד המיתרים.

 

אם נשמור על אימון שיגרתי, המיתרים יהיו גמישים יותר,טווח התנועה יהיה רחב יותר, והמפגש בינהם יתבצע ביתר קלות וזריזות. המטרה מינימום מאמץ מינימום עייפות ומינימום שחיקה .לכן שווה לשמור על כושר קולי

 

משימות:

 

לבחור תרגיל  קול ידוע וקל ולחזור עליו בכל יום.

משך התרגול: 5 דקות ביום במצטבר.(לכל הפחות..)

 

תרגילים לדוגמא: (כל התרגולים יתבצעו עם הפקת קול)

  • גרגור עם מים
  • תרגול נשיפה דרך קשית
  • תרגיל ברבור הצליל תוך גלגול השפתיים והרעדת הלחיים
  • תרגיל תהודה קדמית הידוע גם בשם "הברווז המצונן" (רצוי עם אטב אף)
  • תרגיל עם בקבוק TPV שכולל תרגול הקול בשילוב אינהלציה מכנית ודינמית שמספקת שחרור מושלם למיתרים (רבים יעידו שזו הדרך האידיאלית להגנה ומניעה של צרידות וכהכנה לפני פעילות קולית)

 

בהצלחה

טליה TMRG