חשיבות מערות האף (סינוסים) להפקת קול איכותית ובריאה וכיצד נשמור עליהן - TMRG

חשיבות מערות האף (סינוסים) להפקת קול איכותית ובריאה וכיצד נשמור עליהן

חללי האף והסינוסים הם חלק מחללי התהודה השונים האחראים על איכות הפקת הקול. קונכיות האף הן רקמות המייצרות ריר הבנויות כקונכיה ומכאן שמן (או בלעז  טורבינות),  sinus-1 המבנה הייחודי שלהן עוזר בדחיפת האוויר הנשאף לכיוון הריאות ובכך מתיעלת פעולת הנשימה. כמות אוויר רצויה(מסוננת מחוממת לטמפרטורה מתאימה ועם מידת לחות מדויקת) מגיעה  לריאות ותורמת להגנה על המיתרים ועל השרירים בבית הקול.

כאשר חסר לנו חמצן אנו נהיים עצבניים, עייפים  ומועדים לבעיות נוספות כגון בעיות ראיה, כאבי ראש,מחזור דם ומערכת העצבים.

כאשר חסר לנו אוויר נרגיש שאנו מגיעים לסוף המשפט ללא כמות אוויר מספקת או אפילו לעיתים תחושה ממשית של חוסר באוויר, נרגיש עייפות קולית, יהיו שיחושו יובש בגרון, תתפתח צרידות ובמקרים החמורים והקיצוניים אף יתפתחו נגעים בבית הקול.

.

אנו לא זקוקים לכמות גדולה מדי! של אוויר אחרת יווצר מבחינה כימית חוסר איזון (בין החמצן לפחמן מה שיזיק לקליטת החמצן)

ומבחינה קולית כמות רבה מדי של אוויר תקשה על השליטה על גובה הצליל ואיכותו ותכביד על המיתרים. כמויות אוויר מתונות ומותאמות לגופינו הזורמות בחופשיות וביעילות לריאות מתרחשות מאליהן בצורה טבעית בנשימת אף(בשאיפה) ובשימוש בקונכיות האף לדחיפה של האוויר. בשירה ובדיבור אנו נשאף בו זמנית מהאף ומהפה.

כשהחללי האף נקיים משאריות של ליחות תקועות מעברי האוויר יהיו חלקים ומהירים יותר . הצלילים שלנו יופקו בצורה קלה הרבה יותר ונדרש לפחות מאמץ. הקול יהדהד בצורה healthy-sinusטובה יותר ונחוש את זרימת הצליל טוב יותר. וגם נאיץ את קצב ההתאוששות של המיתרים לאחר העומס הקולי.   בקיצור מערכת הנשימה  תעבוד טוב יותר. מינימום כוח ומקסימום זרימת אוויר. (דחיסת האוויר לריאות תשופר).

בסביבה המתועשת בה אנו חיים כאשר מידת זיהום האוויר כה רבה ניקוי חללי האף משמעותיים אף יותר לכל אחד וכמובן שלמי שקולו עיסוקו. מלבד היתרונות הברורים שיתבטאו בהפקת הקול ,שטיפת חלל האף והסינוסים תועיל לסובלים מנזלת כרונית, סינוסיטיס, אסתמה וברונכיטיס כרונית.   הפעולה אף מונעת דלקות חוזרות(אף אוזן וגרון)  ועשויה לעזור בניקוז ליחות. (מה שחשוב ביותר לכל מי שקולו עיסוקי כתהליך של מניעה וכטיפול).

מטרת השטיפה היא כשמה, לשטוף , את מצבורי הליחה, הווירוסים  החיידקים וכל זיהום המצוי בסינוסים, כמו כן להפחית את הבצקת והנפיחות של הריריות ולעזור להן להתחדש. הניקוי אף יועיל בהרגעת מערכת העצבים וההשפעה החיובית תהיה ישירה על המוח.

.

את הסינוסים ניתן לנקות במספר דרכים.

שטיפה הסינוסים בעזרת משפך “נטי” או לחילופין בעזרת  בתרסיס מס’ 5  מי המלח ושמנים של TMRG.

הוראות  להכנה ושימוש בנטיפוט   :

 • ממלאים את המיכל במים חמימים (36 מעלות כחום הגוף) neti_pot
 • מוסיפים רבע כפית מלח (ללא יוד) למיכל.
 • ניתן גם לטפטף  1 טיפה תמצית TMRG-6 על המלח.
 • את המלח הספוג בתמצית מכניסים למיכל שטיפת הנחיריים.
 • אוטמים את פתח המיכל ומנערים קלות לערבוב התמיסה עם המים
  • יש להתאים את פתח המשפך לפתח הנחיר
  • יש להרכין את הראש הצידה וקדימה קלות מעל לכיור ולאפשר למים לזרום לתוך הנחיר ולצאת מהנחיר השני- פעולה זו מבוצעת כאשר הפה פתוח לרווחה כל הזמן.
 • חוזרים על אותה הפעולה בנחיר השני
 • מדי פעם  עושים הפסקה  ומקנחים  את האף, כדי לעזור בפעולת הניקוי.
  • עם סיום הפעולה יש לוודא שלא נשארו מים בנחיריים. מומלץ לבצע שטיפות מידי יום ביומו במשך כמה שבועות. לאחר השיפור במצב רצוי להמשיך ולבצע שטיפות לפחות אחת לשבוע, לצורך מניעה, וכן כדי להשיג הפקת קול משוחררת וצלולה. כמובן שלחרוצים מבינכם ניתן לשטוף פעם או פעמיים ביום.

הערה: בתחילת הניקוי עלולים להופיע תסמינים כמו צריבה קלה או התעטשות. מאחר וריריות האף עוד אינן מורגלות לכך. תחושות אלו עוברות אחר מספר דקות  ואחרי מספר ניקיונות

 

בזמן התקררות, שפעת וכו’, מומלץ לבצע כ- 4-5 פעמים ביום. בנוסף למלח מומלץ להוסיף טיפה של השמנים לקול..

 

בהצלחה

טליה

 

זקוקים לייעוץ מקצועי? מלאו פרטים ונחזור אליכם עם התאמה מושלמת של מוצר
  היה מעניין? שתפו עם חברים

  צרו איתנו קשר

   קטגוריות מוצרים