אסור להשתעלמרבית הרופאים טוענים ובצדק !!  ‘שיעול וכחכוח הם חלק מתהליך ריפוי חיובי של הגוף’.

אז מותר או אסור להשתעל? ומה לגבי כיחכוח? הבעיה היא שכדי שפעולת השיעול והכחכוח תהיה יעילה, כלומר כדי שהליחות תעלנה במעלה  דרכי הנשימה עד לפליטתם מהפה החוצה, על השיעול והכחכוח להיות חזקים / מתפרצים / תקיפים / פתאומיים / ובצרורות.  במידה והשיעול יהיה בודד וחלש סיכוי גדול ששאריות הכיח לא יתנתקו מדפנות דרכי הנשימה ולא יעלו מעלה בדרכי הנשימה ויפלטו החוצה להשלמת התהליך.

מאחר ולנגד עיננו הדבר החשוב הוא בריאות הקול שלך

אז הפתרונות הללו כמובן  שלא יהיו חלק מההמלצות שלנו!

אלא אם כן מדובר בחנק או סכנת חיים.

שיעול חזק מדי, פתאומי (כשהשרירים לא מחוממים ולא מוכנים לכיווץ החזק) עלול לגרום לצרידות, טראומה למיתרים, שחיקה ונזק מיותר.

שמעתי אפילו על מקרים של דימום במיתר ושיתוק חלקי כתוצאה משיעול מתפרץ וחזק .

מקורן השכיח של בעיות קול הוא בד”כ בעקבות תקופת התקררות.  שילוב של דלקת גרון ועומס קולי הוא אחד מהמרשמים ה’מוצלחים’ לצרידות.

כשאנו נפגשים עם עומס קולי המיתרים עלולים להתנפח ולהאדים. מה שיקשה על סגירתם.

כשמצטרפת דלקת חיידקית או וירלית אנו מוסיפים למשוואה זיהום.

כשקיים זיהום הגוף מפריש כמות מוגברת של ליחות (כחלק מהריפוי).

כתוצאה מהליחות הקול מפסיק להדהד כהרגלו, השמיעה מתכהה, הלחץ על המיתרים גדל. השיעול והכחכוח שוחקים ושורטים את המיתרים המגורים גם ככה ואנו עדים להחמרה במצב. מעין כדור שלג בצורת צרידות.

מה לעשות:

כשהדלקת חולפת והצרידות נשארת מעל שבועיים , צריך לטפל בה בעדינות רבה בעזרת תרגול ומוצרים מתאימים כדי שלא תהפוך כרונית ושלא יתפתחו נגעים על המיתרים.

למניעה מיידית של השיעול והכחכוח: מומלץ לכווץ חזק את השפתיים במטרה להתגבר על הלחץ ולדכא אותם. (אם לא מצליחים לעצור את השיעול או הכחכוח כדאי לנסות צורת שיעול/כחכוח עדינה יותר עם מינימום שפשוף של המיתרים) אפשרויות נוספות ללגום ולגרגר מעט מים -או לנשוף אוויר דרך הפה (כדי להתגבר ולהניע את החסימה שנוצרה מהליחה עד להנעתה). כחכוך ושיעולים חזקים עלולים בעצמם ליצור אדמומיות ונפיחות גם כשאין זיהום.וככה נוצרת דלקת (לא חיידקית). ידוע ששיעול גורר שיעול, כחכוח גורר כחכוח, וכך נוצר גירוי מתמשך במקום כתוצאה משפשוף מתמשך של המיתרים זה בזה. ממש כמו שנגרד או נשפשף פצע ולא ניתן לו להרפא.

(במקרים קיצוניים של שיעול חזק עם הקאות, דם, בחילות, חום מתמשך ובכלל בכל מקרה קיצוני אחר, חשוב לגשת לבדיקה רפואית לחקירה עמוקה יותר של שורש הבעיה.שיעול ממושך עלול להצביע על מגוון מחלות שקשורות למערכות שונות מלבד הנשימה. לעיתים הדבר יכול להיות כתופעת לוואי של תרופה , או להעיד על מחלות לב, מחלות ראומטולוגיות ועוד)

לסיכום: הגוף בחוכמתו שואף להיפטר מליחה מזוהמת ולכן ע”י לחץ חזק ופורץ מנסה לנתק אותה מהדפנות של דרכי הנשימה..ומוסיף עוד לחץ כדי להוציאה החוצה. אנו כמובן לא בעד ליחה מזוהמת בגוף ולכן במקרים כאלו הדרך היעילה היא להשתמש עם מוצרים טבעיים שממיסים ומניעים החוצה את הליחה (תמציות מהסדרה הקלאסית מצוינות לניקוי עמוק של הליחות המצטברות . תמציות מסדרת השמנים מחזקות את הפעולה ותורמות לניקוי מיידי של מה שעלה לפני השטח בתוספת חיטוי של אזור הגרון.)

חדש מבית TMRG – תמצית “מגן חורף”

ללקוחותינו (ולכל המשפחה) תמצית חדשה ומיוחדת לחיסון מפני השפעת ולטיפול אפקטיבי ומיידי בזמן שפעת.

מבצע הכרות עם התמצית החדשה. לחיסון ומניעה אופן השימוש המומלץ הוא פעם בשבוע בתקופת הסתיו והחורף (התמצית מתאימה לשנה הקרובה) . לזמן שפעת 3 פעמים ביום עד הטבה משמעותית.(ניתן להרגיש את השיפור במהירות גדולה יחסית לכל צורת ריפוי אחרת מאחר והתמצית מיוחדת לשפעת ולא רק לחיזוק כללי של מערכת החיסון. (התמצית הוכחה כיעילה גם במקרים של שיעול כרוני).

אנו ממליצים לשתף את כל המשפחה.

שיהיה לנו חורף נעים.

 

טליה